Bezpečná domácnosť: protipožiarne prvky

Oheň ničí všetko, čo mu príde do cesty. Vysoké percento poistných udalostí týkajúcich sa bytov a domov, pritom súvisí práve s vyčíňaním tohto živlu. Ak chcete svoj príbytok dostatočne ochrániť pred požiarom, nezabudnite na niekoľko protipožiarnych prvkov.

prskavka

Pamätajte s jednu vec. Žiadna ochrana nie je stopercentná. Preto nikdy nezaškodí poistenie domácnosti. Váš domov síce nezachráni, no v prípade požiaru budete mať financie na to, aby ste si svoje bývanie opäť dali do poriadku a neostali pod holým nebom.

Protipožiarne dverevám pomôžu hlavne v panelákových bytoch, avšak ani v dome nie sú na zahodenie. Dokážu totiž oheň akoby trochu zdržať. V praxi fungujú tak, že miestnosť za ňou odolá požiaru omnoho dlhšie. Tak získate drahocenný čas, ktorý vám pomôže na príchod hasičov. Z tohto dôvodu hovoríme o paneláku. Ak totiž bývate na siedmom poschodí a kvôli ohňu sa nedostanete k vašim vchodovým dverám, cez okno poleziete sami asi len ťažko. Taktiež ochránia váš majetok. Mnoho ľudí ich preto inštaluje do miestností, kde sa nachádza veľké množstvo drahej elektroniky, starožitností, alebo iných hodnotných vecí. Cenník protipožiarnych dverí závisí hlavne od toho, či sú vyrobené iba z nehorľavých materiálov, alebo ich konštrukcia obsahuje napríklad i drevo. Je určite potrebné zvýrazniť, že dvere vyrobené iba z kovov, vás aj váš majetok ochránia lepšie, respektíve dlhšiu dobu. Pravdaže rozhoduje aj ich celkový rozmer. Klasické šírky dverí vám v tomto prípade dokážu ušetriť nemalé financie a taktiež ch inštaláciu.

oheň

Hlásič požiaru, respektíve dymu, by nemal chýbať v žiadnej domácnosti, dvakrát tak to platí vtedy, ak kúrite drevom. V dnešnej dobre technológií nie je problém takéto zariadenie prepojiť so svojim mobilom, ten vás upozorní na požiar aj vtedy, keď sa práve vo svojom byte nebudete nachádzať.