Televízia, ktorá dokonale splynie s okolitým prostredím

Máme tu rok 2018, môžeme vravieť o konci jednej dekády, ktorá bola doteraz po technologickej stránke hádam najbohatšia. Boli sme svedkami viacerých revolučných inovácií, no to najlepšie ešte len prichádza. Respektíve už v tomto roku môžeme zbadať opäť nové produkty, ktorých sme doteraz neboli svedkami. Týka sa to i novej série televízií s názvom Samsung QLED TV, ktoré majú vlastnosť prispôsobiť svoj dizajn prostrediu, čiže jediný bod aký naše oko zachytí, bude čisto iba tá najpodstatnejšia časť- obraz. Ostatné časti dizajnu doslova splynú s prostredím.

set box

• Vlastnosť týchto nových TV by som obrazne prirovnal vlastnosti chameleónom. Dokážu zmeniť svoju farbu na základe miesta kde sa nachádzajú, voľným okom ich prakticky nezbadáme.
Prispôsobiť farby dizajnu stene je podstatnou časťou skvelého zamaskovania, ale svoje robí i celkový tenučký „slim“ dizajn. Výsledný efekt tak na náš zrak pôsobí, ako by sme na stene skutočne videli iba obraz a nič iné. Éra zbytočne nápadných rámov sa tak už pomaly ale isto končí, no televízie Samsung QLED TV sú v tomto smere zatiaľ revolučné. Idea je to skvelá a zrejme bude diktovať aj budúcnosť výroby ďalších modelov, ako aj u konkurenčných značiek.

recepce

Túto revolučnú technológiu uzatvára fakt, že ak televíziu dopozeráte, na stene nebude vidieť klasická vypnutá čierna obrazovka, ale i samotný obraz sa prispôsobí farbe vašej steny. Pripomína mi to technológiu multimediálneho centra zo súčasných filmov o budúcnosti, kedy si človek iba sadne do miestnosti a na stene sa objaví iba veľký obraz ponúkajúci viaceré služby spojené s médiami a zábavou. Váš zrak sa koncentruje čisto iba priamo na obrazovku, ostatné časti dokonale splynú s pozadím steny a po dopozeraní splynie so stenou i obrazovka. Tento režim pozerania je úplnou novinkou a poznáme ho pod názvom Ambient.