„Radšej o šiestej doma, ako o piatej v márnici“

V správach a novinách sa dennodenne dozvedáme o autonehodách, ktoré neprežil jeden, alebo všetci členovia posádky. Autá sú bezpochyby veľmi nebezpečným zariadením, a to najmä ak sa dostanú do rúk nezodpovedných vodičov. A tých máme na cestách bohužiaľ požehnane.

veterán

Každý vodič, by si mal uvedomiť, že svojim nezodpovedným správaním v cestnej premávke neohrozuje iba seba, ale tiež životy ostatných. A to je príliš veľká zodpovednosť na to, aby sme riskovali nebezpečné manévre, kvôli pár minútam nášho času. Verte, že pracovnú poradu určite nestihnete, ak vás budú z auta vysekávať hasiči. Preto si radšej privstaňte, alebo sa zmierte s tým, že budete meškať. Smutné je, že mnoho vodičov jazdí nebezpečne len preto, lebo ich to baví.

doprava

Asi najkrízovejšie situácie vznikajú pri obiehaní. Nevydarené pokusy končia väčšinou tragicky, pretože čelný náraz nie je najpríjemnejšia vec. So situáciu kedy sa auto v opačnom jazdnom pruhu od vás nachádza iba niekoľko metrov a pretekár za vami bez problémov začne obiehať, ste sa už pravdepodobne stretli. Takže, by sme sa mali naučiť všetci.

Alkohol za volantom stojí za drvivou väčšinou všetkých autohavárií. Možno si to ani neuvedomujete, ale i dva poháre vína s našim vnímaním urobia svoje. Jeden z vedľajších účinkov alkoholu je pocit, že nič nie je problém. Zapnite si zopár videí ľudí, ktorí v stave opitosti dostali pocit, že prelezú cez päť centimetrovú medzeru v kovovom plote, alebo dokážu vyliezť na strechu domu.

hodinky

Ďalším problémom sú neskúsení vodiči, ktorí preceňujú svoje sily a schopnosti. Ak ste vodičský preukaz dostali pred mesiacom, mali by ste si uvedomiť, že pravdepodobne nemáte dostatočné skúsenosti na predbiehanie kamiónov, alebo jazdenie osemdesiatkou v obci. Jazdite vždy podľa svojich schopností. Choďte radšej pomalšie a na všetko okolo seba dávajte dvakrát tak veľký pozor. Verte, že predvádzanie za volantom naozaj nikoho nezaujíma a existujú i lepšie možnosti, ako predviesť svoju odvahu a šikovnosť.