Kedy je žiarlivosť nezdravá

Žiarlivé sú ako ženy, tak aj muži. Ženy túto vlastnosť väčšinou prejavujú hádkami, krikom, výčitkami a neraz nedajú najavo nič, len sa trápia vo vnútri. U mužov sa väčšinou ich žiarlivosť prejavuje vlasteneckým chovaním, ktoré môže prerásť aj do vážnejších problémov.

vášeň

Vyššie spomenuté veci samozrejme neplatia všeobecne, záleží to od konkrétnej povahy človeka. A tak isto ako muži, môžu aj ženy kvôli svojej nezvládnutej žiarlivosti urobiť zo spoločného života peklo. V nasledujúcich riadkoch sa však pozrieme na našich partnerov a hlavne na to, kedy by sme mali spozornieť a situáciu začať riešiť.

Priznajme si, že keď vstúpime od vzťahu a náš partner žiarli na každého muža v našom okolí, spôsobuje nám to pocit dôležitosti. Väčšinou túto jeho vlastnosť nevnímame ako negatívnu, ale práve naopak, teší nás to. Veď každej žene takéto chovanie lichotí. Je však potrebné sa zamyslieť nad tým, či nám to bude vyhovovať aj natrvalo. Predstavte si, že prídete o všetkých kamarátov a známych mužského pohlavia. Aj obyčajný telefonát od kolegu z práce spôsobí hotové peklo.
Preto ak muž, už na začiatku vzťahu prejavuje nadmernú potrebu kontrolovať svoju partnerku, existuje veľká pravdepodobnosť toho, že sa to v budúcnosti zhorší. Samozrejme môže to byť aj naopak, teda že časom si začnete navzájom dôverovať a všetko bude v poriadku.

erotika

Kontrolovanie mobilov, alebo mailov vám možno na začiatku nebude vôbec prekážať. Veď predsa pred sebou nemáte čo tajiť. Ani v dlhšie trvajúcom partnerstve na to nemusí byť nič zlé, pokiaľ s tým však súhlasia obaja členovia vzťahu. V prípade, že vám takéto spolunažívanie prestane vyhovovať a svojho partnera požiadate, aby s touto činnosťou prestal, sledujte jeho reakciu. V danom momente ho to samozrejme môže nahnevať. Je to v podstate prirodzené. Pravdepodobne by to rozčúlilo i vás. Ak však bude vaše rozhodnutie, po vychladnutí hlavy tolerovať, je všetko v poriadku. Horší by bol prípad, ak by sa nič nezmenilo.
Zlatým pravidlom je, že všetko čo nás obmedzuje, nie je v poriadku. A preto by sme s tým mali niečo urobiť čo najskôr.