Náš šikovný smartphone

Každý z nás sa už určite stretol s týmto inteligentným telefónom a myslím si, že sa zhodneme na názore, že si už ani jeden z nás nevie bez mobilu predstaviť ani jeden deň. Bez fotiek, bez internetu, bez sociálnych sietí, bez aplikácií, bez navigácie či bez hier.už si nemusíte pamätať pin.jpg
Mobilní operátori sa predbiehajú medzi sebou a snažia sa nám ponúknuť čo najlepšie cy a tak nalákať k sebe nových zákazníkov. Existuje veľa ďalších ponúkaných služieb, môžem spomenúť napríklad extra mobilné dáta navyše, telefóny v akcii 1+1 či poistenie mobilu pred krádežou alebo poškodením.
Čo mňa naozaj zaujalo v poslednej dobe a svojím spôsobom ma to aj fascinuje je to, aké novinky priniesli do sveta technológií napríklad bankové inštitúcie. V mojej práci sa stretávam s rôznymi spôsobmi platenia platobnou kartou. Banky priniesli službu platenia telefónom cez aplikáciu a sama som prekvapená koľko ľudí využíva túto formu a aké je to rýchle.aplikáciou zaplatíte aj vaším telefónom.jpg
Keď sa spätne zamyslím, spomínam si na to, keď na Slovensko prišla služba „pay pass“. Že transakcie do 20 € je možné zaplatiť bez vkladania karty do terminálu a bez zadávania pinu, len priložíme kartu. Veľa ľudí sa akoby prispôsobilo dobe. Tí ktorí majú aj inteligentné hodinky dokážu cez aplikáciu zaplatiť aj tak, že ich priložia na terminál. Ľudia mávajú aj platobnú kartu vo veľkosti prívesku, to je tiež milé. Doba v platobných službách sa posunula naozaj ďalej. A naozaj rýchlo napreduje.
Najnovšou novinkou je forma platenia priamo cez aplikáciu mobilom a môžem povedať, že je to asi najrýchlejšia forma. Neviem ako je táto služba zabezpečená, ale keď sa na tuto formu platenia pozerám očami pozorovateľa je to pre mňa zaujímavé. Ale nie na toľkou, aby som si tieto aplikácie a služby v banke hneď aktivovala aj ja. Ja som zástanca klasickej formy platenia a to buď hotovosťou alebo kartou. Nadšenci noviniek nech si užívajú inovácie, ale keď vidím ako sú ľudia závislí na jednom malom obdĺžniku, je mi z toho smutno. Nenechajme sa zhltnúť touto dominantnou dobou technológií, rôznych služieb a marketingových ťahov.