Národné parky v Juhoafrickej republike

Greater Limpopo Transfortier Park( známy ako aj Kruger National Park)
Najstaršia rezervácia zvierat v Afrike zostala až dodnes úplnou špičkou- žije v nej 200 000 cicavcov. V jednom zo 24 kempov by ste mali zostať minimálne tri dni. Avšak ak by ste chceli preskúmať cely park, ktorý má 350km, musíte počítať so 14 dňami. Najväčším kempom je Skukuza, Satara ponúka vo svojom okolí väčšinu druhov zvierat, Olifants má krásne vyhliadky a Mopani je najluxusnejší. Ráno  a večer ponúkajú vychádzky v otvorených terénnych vozoch  prípadné nocovanie v buši v stanoch.

stádfo.jpg

Umfolozi – Hluhluwe Park
Tento relatívne malý park v provincii Kwazulu- Natal patrí k tomu najlepšiemu, čo vôbec môže južná Afrika ponúknuť. Nikde inde na svete nenájdete toľko nosorožcov pohromade ako tu, žije ich tu skoro 2000 na ploche 96 000 hektárov. Úžasným miestom na pozorovanie zvierat je napájadlo Bekaphanzi. Nachádza sa tu Hilltop Camp, ktorý je známy luxusnými chatkami s rákosovými strechami, dobrou reštauráciou  a barom.
Addo Elephant National Park
Malý sloní park bol v roku 1931 založený preto, aby zachránil posledných 15 slonov z povodne veľkého stáda pred rozzúrenými farmármi. Postupne sa z neho stal veľmi dobrý a známy park. Dnes sa rozkladá na 420 000 hektároch  a je skoro 4 krát väčší ako v minulosti. Je jednou zo špičkových atrakcii, ktorú navštevuje mnoho turistov a neustále sa zlepšuje.

sloni.jpg

Pilanesberg National Park
Dve hodiny jazdy autom na severozápad od Johannesburgu narazíte nie len na zábavné centrum Sun city , ale aj na prekrásny Pilanesberg národný park. Pred miliónmi rokov sa tu týčila jedna z najvyšších hôr celého kontinentu. Žijú tu nosorožce, slony, zebry, kudu, žirafy, ale taktiež gepardy, hyeny a levy. Svojou rozlohou 55000 hektárov patri tento park medzi tie menšie, ale vďaka neustálemu zvyšovaniu počtu zvierat, v ňom žije viac ako 6000 cicavcov. Na svoje si tu prídu aj milovníci vtákov: medzi druhy, ktoré tu môžete vidieť patria napríklad orly alebo kane.