Najkrajšie pláže Grécka

Pláž Myrtos – Nńajprv poznamenám, že je to najnavštevovanejšia pláž v Európe. Na ostrove Kefalónia sa nachádza táto pláž, ku ktorej je cesta trošku strmšia z vššieho kopca, no výsledok stojí za to. Je to nádherná pláž v tvare polkruhu pri skalnatých útesoch. Táto pláž bola niekoľkokrát vyhlásená za najkrajšiu pláž v celom Grécku. Nádherné azúrové more a kamienková biela pláž je vážne nádherná. Určite si vezmite šľapky.

moře

Pláž Navagio – jedna z najmenších a najkrajších pláží Grécka, ktorá sa nachádza na ostrove Zakyntos.
Pláž Simos – nachádza sa na ostrove Elafonisoss. Krásny biely piesok a modré, tyrkysové more. Pri silnom vetre je vhodným miestom pre windsurfing. Celkom pozdĺžna pláž.
Pláž Porto Katsiki – najkrajšia pláž ostrova Lefkáda. O tejto pláži sa hovorí, že je to Karibik Európy a nie nadarmo. Celkovo na ostrove Lefkada nájdete len tie najkrajšie pláže

Pláž Platia Ammos – nachádza sa rovnako ako pláž Myrtos – v Kefalónií. Leží na polostrove Paliki. Ráno ju zakrývajú kopce, takže pláž je v tieni, no neskôr k obedu ju opäť zahalí Slnko. Je to dlhá pláž s miešaninou kamienkov a piesku. Vhodná je pre nudistov. V roku 2016 bola postihnutá zemetrasením rovnako, ako v roku 2006.
Pláž Kaladi – krásna trojpláž medzi skalami je naozaj rajom pre oči. Pláž je kamienková. Zaujímavosťou je, že medzi dvoma plážami sa dá prejsť cez interesantný tunel. Ani v sezóne nebýva pláž preplnená.

pláž

Pláž Milopotamos – nachádza sa na ostrove Pelion na pobreží Pagasitického zálivu. Miesto samo osebe nie je veľmi objavené. Nenachádza sa tu toľko hotelov, preto ak preferujete súkromie, taak je to miesto vhodné práve pre vás. Pláž je veľkou skalou rozdelená na dve polovice. Pláž je kamienková. Ak je silný vietor, vlny sú celkom veľké, ak však milujete šnorchlovanie, tak to pre vás problémom nebude. Nachádza sa tu aj caffe bar. Nachádzajú sa tu aj ležadlá za poplatok.