Je dostupná slovenská verzia aplikácie Youtube Kids

K pomerne často používaným a predovšetkým populárnym aplikáciám pre tých, ktorí majú menšie deti sa celosvetovo radí sympatická aplikácia s názvom Youtube Kids. Ako už názov napovedá, aplikácia má bezpečný a vhodný obsah i pre tých najmenších a je tak odporučenou alternatívou pre malých fanúšikov online zábavy.
Aj táto sieť, respektíve aplikácia prináša skutočne bohatý video obsah, ktorý zahŕňa zábavu, ale aj témy vhodné k výučbe detí, nevraviac o rýchlom spoznávaní online sveta a jeho ovládania už od útleho veku. Internet sa dnes predsa stal základom a v blízkej budúcnosti to platí dvojnásobne. Tak prečo nezačať čo najskôr, a to zábavným i náučným krokom?

mobil

Obsah je triedený spoľahlivými algoritmami a aplikácia Youtube Kids tak ponúka pre deti bezpečný a relevantný obsah. V prípade istých pochybností navyše rodičia môžu obsah skontrolovať formou dostupných ovládacích nástrojov a nastaviť tak vhodný zdroj videí z rôznych detských kanálov.
Táto aplikácia je už pomerne známa, no na Slovensku zatiaľ vravíme o novinke, respektíve konečne sme sa dočkali aj jej slovenskej verzie a to pre platformy Android a iOS.

telefon

Za zmienku určite stojí aj sympatické rozhranie a celkové prehľadné prevedenie, ktoré pozostáva z prehľadného výberu, v ktorom stačí len pár klikov prstom a vaše deti majú prístup k ľubovoľnému video obsahu. Pre slovenských užívateľov spomeňme napríklad kanály ako Fíha Tralala, Slovenské detské pesničky, Šmolkovia, Miro Jaroš,…apod. Ide tak o obsahovo bohatú aplikáciu vhodnú do rodiny s malými deťmi, kedy je ovládanie zrozumiteľné pre deti aj ich rodičov.
V podstate si môžeme predstaviť alternatívu Youtubeu s chráneným a na deti zameraným obsahom. Rozsiahly výber ako aj praktické nástroje, pričom by sme obsah mohli v skratke rozdeliť na Relácie, Učenie, HudbaObjavuj. Za zmienku však určite stojí aj nástroj „vyhľadávať pomocou hlasu“, čo je skvelou pomôckou pre maloletých, ktorí ešte nepoznajú abecedu a nevedia písať.