Dovolenka autom- zážitok na celý život

Dovolenka, na ktorú by som sa nevybral autom, pre mňa ani nie je dovolenka. Na rôzne miesta sa týmto spôsobom dopravujem už roky a poviem vám jedno, nemenil by som. Pre iných začína dovolenka až po vystúpení z lietadla, alebo iného dopravného prostriedku. U mňa, je to ale inak. Dovolenkujem už od momentu, keď si sadnem na miesto vodiča a otočím kľúčikom v zapaľovaní. Ak ste to ešte nevyskúšali, určite to neodkladajte a hneď najbližšie leto vyrazte na svoju dovolenku autom!

mapa
 
Za hlavné výhody tohto spôsobu dopravy považujem hneď viacero vecí. Po prvé som sám sebe pánom. Jediný, komu sa musím prispôsobiť je moja partnerka, čo ale nevnímam ako nejaké obmedzenie. Veď na dovolenku predsa ideme spolu.
Namiesto toho, aby sme krajinu okolo seba pozorovali spoza okienka lietadla, alebo ešte horšie, napríklad autobusu, môžeme zastaviť kedy chceme. Takže ak nás napríklad zaujme nejaké miesto, neraz sa stane, že sa z krátkej pauzy na cigaretu stane dvojdňové kempovanie. Aj preto si nikdy dopredu nerezervujeme žiadne hoteli. Nájdeme si ho vždy až po príchode do cieľovej lokality, pretože sa nám párkrát stalo aj to, že sme vlastne žiaden cieľ nemali.
Môže sa vám to zdať trochu nezodpovedné, ale to nie je pravda. vždy poznáme aspoň približnú trasu a máme dôkladne zistené, kde nájdeme nemocnicu, alebo lekáreň. Tiež si urobíme malý prieskum o cene hotelov v niektorých mestách a tiež o cene za ubytovanie.

cestování
 
Takéto cestovanie asi nie je samozrejme pre každého. Napríklad moja mama, by sa asi zbláznila. Tá potrebuje mať presný harmonogram, kedy sa zastaví na ktorej benzínovej pumpe a tiež presná čas príchodu a odchodu z daného miesta. Nehovorím, že je na tom niečo zlé, pretože každý z nás je iný. Môj spôsob dovolenkovania vám však vrelo odporúčam. Ak ho vyskúšate raz, zistíte, že inú dovolenku už nechcete.