Led Reflektory – šetrné slnko vašich životov

Led reflektory https://www.ledprodukt.sk/59-led-reflektory, rovnako aj iné typy LED osvetlenia zaznamenali v poslednom desaťročí významný rozmach nielen v domácnostiach, na stavbách, ale aj ako súčasť mestského osvetlenia, svetelného dizajnu, či mnohých typoch umeleckých inštalácií, či sú bežnou súčasťou výbavy divadiel, či hudobných priestorov. Výhoda LED svietenia je pochopiteľne na jednej strane šetrnosť, ale na druhej strane vysoká svietivosť.
Ich šetrnosť vedie najmä k výraznému vráteniu vkladu, čo sa vo Vašej peňaženke ukáže už po pol roku používania.
V porovnaní s halogénovými prechodcami LED osvetlenie majú neporovnateľné výhody (ako napríklad práve šetrnosť) ako porovnateľnú, ak nie vyššiu svietivosť, rovnako sa vyznačujú veľkou škálou variácií, či typov svetelných spotrebičov. V domácom dizajne sú mimoriadne populárne tzv. „led pásiky“, ale v postmodernom dizajne sú veľmi obľúbené aj LED reflektory.

led-reflektor-10w-5500k-cierny

Biele svetlo, podľa mnohých štúdií, pozitívne vplýva na mozog. Ostré, pohlcujúce osvetelenie je skrátka ideálne pre ľudí, ktorí využívajú tzv. „home office“, či pre ľudí, ktorí v domácnosti potrebujú využívať svoje myslenie. Najmä kombinácia chladných farieb, ostrého bieleho (najlepšie LED) svetla a izbovej teploty na úrovni teploty nemocničnej (18,3 stupňa celzia) je funkčným prostredím pre prácu a myslenie.

led-reflektor-100w-5500k-cierny

LED reflektory dokážu presvetliť veľkú plochu a sú teda ideálne aj na vonkajšie osvetlenie, dajú sa umiestniť prakticky kdekoľvek, s tou výhodou, že prenosný variant je dobrý pri práci napr. v ateliéri, dielni a podobne.
Zmysluplné, šetrné a silné osvetlenie je obrovským základom pre domácnosti. Oproti teplým, mäkkým pohlcujúcim formám dizajnu postsocialistického, je v postmoderne veľmi populárny „chlad“ a minimalizmus, ktorý vie výborne sprostredkovať LED osvetlenie. Preto ak sa snažíte svoju domácnosť štylizovať do štýlu súčasného, mať flexibilné a ostré svietenie, je zváženie kúpy LED reflektoru (či iného LED osvetlenia) takpovediac nezbytné.