Ako účinne poraziť akné?

Naše hormóny nie sú nekontrolovateľné a existujú jednoduché zmeny, ktoré môžete urobiť, aby ste odstránili svoje vyrážky. Jestvuje niekoľko efektívnych rád na domácu liečbu v nasledujúcich bodoch, ako dosiahnuť v čo najkratšom čase zdravú a žiarivú pokožku bez pupienku na vašej pleti.

akné
 
Umývajte si tvár dvakrát denne čistiacim prostriedkom na bázebenzoyl peroxidu – je jedným z najefektívnejších zložiek proti akné. Nachádza sa v mnohých čistiacich prostriedkoch na tvár. Ak si nájdete ten správny prípravok, tak sa uistite, že obsahuje exfoliačné častice, ktoré vám pomôžu vyhladiť pokožku. Ak používate make-up, tak nikdy nechoďte do postele pred vyčistením tváre. Pred umývaním pravidelným čistiacim prostriedkom použite odstraňovač make-upu bez oleja, aby ste sa presvedčili, že boli odstránené všetky stopy.
Požívajte tonikum kyseliny salicylovej – po očistení tváre si jemne osušte pleť pomocou uteráku. Nalejte trochu tonika na vatový tampón a naneste rovnomerne na celú pokožku.

maska

Používajte gél s benzoyl peroxidom – tento gél zakúpite v lekárňach alebo drogériách. Aplikujte čistým prostom na každý pupienok. Vyhľadávajte produkty s 3 %-ným obsahom alebo benzoyl peroxidom, aby ste predišli podráždeniu.
Po liečbe akné aplikujte zvlhčovač tváre – výrobky na akné môžu vysušovať a dráždiť. Môže  hydratovať a obnoviť vlhkosť tváre. Použite hydratačný prostriedok po očistení a ošetrení kože. Bežné zložky vo zvlhčovadlách zahŕňajú glycerín, aloe vera a kyselinu hyalurónovú.
Očistite tvár olejmi – metóda čistenia olejom je populárny spôsob liečenia akné v Ázii a je rastúcim trendom. Tento alternatívny postup je jemnejší pre pokožku a zaujímavá pre citlivé typy pleti. Medzi najúčinnejšie patrí najmä olivový, vaječný, hroznový a ricínový olej.

tvář
 
Ak sa rozhodnete vyskúšať spomínané  rady, tak nepoužívajte príliš veľa ošetrení naraz, pretože ak je jeden z nich úspešný, tak nebudete vedieť, ktorý z nich to je. Namiesto toho vyskúšajte každý spôsob jednotlivo a zistite sami, ktorý z nich je ten vhodný pre vás. Snažte sa mať trpezlivosť, pretože akné vám nezmizne počas jednej noci, ale potrvá to určitý čas. S vytrvalosťou však nakoniec určite dosiahnete čistú a zdravú pleť.