Akú zástenu vybrať do kuchyne? Zamerajme sa na materiál

S priestorom, akým je naša kuchyňa https://www.femina.cz/jak-se-k-sobe-hodi-blizenec-a/ sa akosi automaticky spája dizajnový prvok, akým je zástena. Jej vhodný výber dokáže oživiť celý priestor a nastaviť jeho vizuálnu stránku tým správnym smerom.
V tomto prípade ale máme na výber viacero možností, predovšetkým z hľadiska voľby materiálu. Začnime preto modernou a atraktívnou voľbou, rozpíšme si bližšie sklenené zásteny do kuchyne.Kuchyňa, kuchynská linka.jpg
Tento materiál prinesie do priestoru nenahraditeľnú eleganciu a modernosť, ide tak o viditeľne štýlovú voľbu. Sklenené prevedenie zásteny nielenže pôsobí atraktívne, ale takisto sa ľahko čistí. V neposlednom rade ponúka kreatívne možnosti nielen z hľadiska sfarbenia, ale tiež grafickej potlače. Rovnako sa hodí spomenúť štýlová možnosť, a to obklopiť sklenenú zástenu svietidlami led.
Už na prvý pohľad je vidieť, že tento variant sa radí k tým modernejším. Ale nejde len o akýsi chvíľkový trend, nakoľko vravíme o prakticky nemennom a nepoškodenom dizajne po celé roky.
V nejednom prípade vravíme v spojitosti s tými zástenami o použití skla, ktoré prešlo procesom kalenia. Výsledkom je jeho niekoľkonásobne vyššia odolnosť a životnosť, v neposlednom rade naša bezpečnosť.Kuchynská linka, dva kvetináče.jpg
V skratke ide o odolný prvok, či už vravíme o mechanickom, tepelnom alebo chemickom poškodení. Na základe týchto vlastností, rovnako ako aj vďaka svojim hygienickým vlastnostiam je vhodný k spoľahlivému využitiu v kuchyni.
Z vizuálneho hľadiska si môžete predstaviť jednoliaty vzhľad, ktorý tvorí atraktívny nerušený celok. Takýto sklenený celok je veľmi elegantný a estetický, je ho však možné obohatiť ešte napríklad o digitálnu potlač alebo ako už bolo zmienené, moderným led osvetlením. Zásteny zo skla sa takisto dokážu prispôsobiť prakticky akémukoľvek štýlu kuchyne. Ukážu dobre v spojení s plynovým, elektrickým ako aj indukčným sporákom, pričom neprichádza k žiadnym neželaným následkom ich poškodenia.