Ako si vymeníte pneumatiky aj u vás doma

V dnešnej dobe nemusíte hneď navštíviť servis na to, aby vám vymenili vaše pneumatiky. Nechajte si vymeniť pneumatiky v Dubnici. Možno vám pomôžu s výmenou pneumatiky v Dubnici. Viete si ich vymeniť aj doma. Viete, koľko ľudí to takto praktizuje? Načo utrácať veľa peňazí za drahé autoservisy, kde si fakturujú aj cenu za prácu? Doma rozhodne ušetríte. Urobte to jednoducho a rýchlo. Ako na to? V prvom rade si kúpte kompletné kolesá, teda už obuté.

hliníkové disky

Znamená to, že pneumatiky a disky máte v jednom. S výmenou kolies nemusíte stráviť celý víkend, výmenu pohodlne zvládnete ho aj do pol hodiny. Len treba vedieť, ako na to. Ak vymieňať nechcete sami, poproste vášho rodinného príslušníka. Myslím, že vám ochotne pomôže. Pripravte si občerstvenie a vezmite napríklad svojho syna, bratranca alebo aj otca. Výmenu pneumatík budete mať rýchlejšie za sebou. Na výmenu pneumatík budete potrebovať nejaké náradie. Bez neho to proste nepôjde. Stačí vám však zdvihák, špeciálny kľúč s dlhým ramenom na kolesové skrutky, ale aj momentový kľúč na záverečné dotiahnutie skrutiek. Ak v garáži vlastníte takéto náradie, môžete sa pustiť do práce. Samozrejme ľudia si vymieňajú pneumatiky, keď sa mení sezóna. To znamená že letné pneumatiky je nutné vymeniť za zimné pneumatiky alebo naopak, zimné pneumatiky vymeniť za tie letné.

alu-disky-656x300

V prvom rade musíte svoje auto nejako zdvihnúť. Na to potrebujete zdvihák, najlepšie hydraulický. Potom odskrutkujte vaše staré kolesá, dajte ich opatrne dole a nasaďte nové kolesá. Poriadne ich zaskrutkujte momentovým kľúčom ako záverečná fáza výmeny pneumatík. Pri práci vám s radosťou pomôže váš pomocník, keď už so samotnou prácou nie, tak aspoň s podávaním potrebných náradí. Keď už máte vymenené svoje pneumatiky na aute, pneumatiky musíte dobre vyvážiť. Choďte na najbližšiu čerpaciu stanicu a dofúknite si pneumatiky na požadovaný tlak. Tlak v pneumatikách dostatočne vyváži auto a vy sa nemusíte obávať, že pomocou nových pneumatík by ste skončili niekde v jarku alebo napríklad aj v strome.