6 najpopulárnejších hudobných festivalov v Európe

Každý máme niekedy chuť len tak niekam vypadnúť na pár dní a užívať si slobodu od práce alebo štúdia. Niekto si lepšie oddýchne doma, pri sklenke vína a s dobrou knihou, iný si radšej vyrazí na poriadnu žúrku. Ak patríte do druhej kategórie, nevadí vám prípadné spanie v stane a veľa hluku, určite si pripravte kufre, pretože letné hudobné festivaly po celej Európe vám niečo takéto určite ponúknu. A to vo veľkej miere! Pomaly začínate šetriť ale neviete ktorý z nich si vybrať? Vybral som pre vás šesť najpopulárnejších letných hudobných festivalov ktoré patria medzi svetovú špičku.

konfety

  1. Sziget (Budapešť, Maďarsko)

V roku 1993 vznikol neďaleko od nás hudobný festival ktorý postupom času nabral poriadny úspech. Začínal ako študentská akcia a dnes patrí medzi top festivaly v Európe ponúkajúc svetové mená interpretov. Odohráva sa v prostredí ostrova Obudai v Budapešti. Dá sa tu dobre stanovať a je to aj cenovo prístupné. Za permanentku na 7 dní zaplatíte 119 euro.

  1. EXIT (Nový Sad, Srbsko)

V historickej Petrovaradinskej pevnosti si môžete každoročne poriadne zatrsať aj vy. V srbskom Novom Sade prebieha v júly totiž festival, ktorý bol v roku 2013 prehlásený za najlepší na svete. Spolu s Pohodou a Szigetom patrí dnes k najrešpektovanejším festivalom takzvaného východného bloku.

koncert

  1. Off! (Katowice, Poľsko)

Tento poľský festival možno nie je úplne najväčší v krajine, ale určite patrí medzi najpopulárnejšie. Za dobrú cenu sa vám tu predstavia kvalitné skupiny jak staré a známé, tak aj nové so svetovým potenciálom. Ak teda chcete zažiť dobrú zábavu s objavovaním novej zaujímavej hudby, určite si to namierte v auguste do údolia troch rybníkov pri Katowiciach.

  1. Pohoda (Trenčín, Slovenská republika)

Každý správny Slovák so záľubou v hudbe už určite navštívil tento slovenský festival svetových rozmerov. Nejde tu totiž iba o hudbu a množstvo iných atrakcií čo festival ponúka, ale aj o prístup k návštevníkom. Na pohode bude o vás dobre postarané. Dobré jedlo, zaopatrené miesto k stanovaniu a naozaj perfektný line-up so svetovými menami ťa privedie naozaj do pohody.

  1. Tomorrowland (Boom, Belgicko)

Ak miluješ elektronickú hudbu, určite ti niečo hovorí pojem legendárneho Tomorrowlandu. Ten v Belgicku vám poskytne osem stage-ov, kde sa môžete vytancovať do sýtosti. Festival vznikol v roku 2005 práve v Bruseli a od tej doby napredoval do svetových rozmerov. Dnes už jeho sesterské festivaly usporadúvajú po celom svete a hovorí sa o nich ako o najlepších festivaloch na svete. Charakteristická je jeho vizuálna stránka plná farieb a umeleckých stvárnení.

dj

  1. Bestival (ostrov Wight, Veľká Británia)

Špičková vizuálna stránka patrí aj festivalu Bestival v Británii ktorý sa odohráva na ostrove Wight v parku Robin Hill. Patrí medzi najkrajšie hudobné festivaly na svete a je tiež najoceňovanejší. Založený bol v roku 2004 jedným z britských DJ-ov a od tej doby sa dostal na priečku najnavštevovanejších hudobných festivalov v Británii.