V Nošoviciach rozšíria výrobu áut značky Hyundai

· V severomoravských Nošoviciach zvýšia výrobnú kapacitu závodu značky Hyundai na 385 000 áut za rok. Súhlasom to potvrdilo české ministerstvo životného prostredia. Aktuálny počet vyrobených áut za rok bol na čísle 350 000. Rozširovanie tak zvýši produkciu áut o 35 000 áut za rok. Kórejský výrobca má v pláne tento rok naplniť daný cieľ.
hyundai volant
Výrobca však nepočíta s tým, že do výroby prijme nových zamestnancov. Nemusí stavať ani nové haly, čo má pozitívny dopad na životné prostredie. Firma chce zvýšiť rýchlosť montážnych liniek z 66 na 68 vozidiel za hodinu. Ak bude treba počítajú aj so zvýšením počtu nadčasových hodín. V súčasnosti pracuje pre nošovickú automobilku 3 400 ľudí a ďalších 7 000 zamestnávajú dodávatelia.

Súhlas ministerstvavšak podmienilo aj zopár podmienok ktoré musí výrobca dodržať. Zvýši sa počet meraní emisií organických prchavých látok. Budú musieť zabezpečiť autorizované merania hluku z dopravy.
Najmä kategória SUV ťahá dopyt po nových vozidlách z Nošovíc. V minulom roku sa na výrobe podieľali takmer 60 percent. V tomto roku sa to zvýšilo už na 70 percent.
hyundai i30
· Ale aký pozitívny dopad to má pre človeka ? Myslím že žiadny. Pretože spoločnosť sa vyjadrila že nebude zvyšovať pracovné miesta čo nepomôže nezamestnaným. Toto rozširovanie výroby v podstate zvýši iba viac áut v obchodoch, na cestách a na svete čo má zlý dopad na životné prostredie.

Našťastie ministerstvo životného prostredia u našich susedov si dalo pozor a zadala spoločnosti do zmluvy aj podmienky čo je z môjho pohľadu veľmi správny krok ak si nechcú naši susedia z Čiech ešte viac znečistiť prírodu.

· Zvyšovanie výroby zasiahne najviac zamestnancov aj pozitívne aj negatívne. Pozitívne v zmysle že sa im zvýši celková mzda. Negatívne v zmysle že budú pracovať viac nadčasov ako doteraz.

Najviac z tohto zvyšovania výroby získa spoločnosť Hyundai ktorá zvýši svoj podiel a cenu na trhu. Značka Hyundai si tak môže aj zvýšiť svoju popularitu. V podstate so zvýšením výroby áut by sa mala zvýšiť aj číslo v kolónke predaných áut.