Dajú bývanie nový rozmer

Zdvižne sklenené dvere posuvné prinášajú do bývanianový rozmer. Veľkoplošné presklené modely sa bežne vyrábajú z dreva alebo z hliníka. Tí, ktorí preferujú plastové okná, si môžu teraz zaobstarať veľké zdvižne pohybovací portály tiež z plastu.

dveře

Umelohmotné vchody sú uložené v zosilnenom puzdre, kde sa pohybujú po koľajnici buď jedno, alebo dve pohybová krídla. Oproti klasickým modelom však majú hneď niekoľko podstatných výhod. Veľké plochy týchto modelov sú predovšetkým dizajnovú záležitosťou. Žiadané sú najmä do moderných novostavieb či rodinných alebo aj bytových domov. Ich základnou odlišnosťou je to, že sú do podlahy zabudované bez prahu vyčnievajúceho nad rovinu podlahy. Priechod z interiéru do priľahlej záhrady alebo na terasu je teda voľný, bez akýchkoľvek prekážok. Nič neruší harmonický vzhľad zo všetkých uhlov pohľadu.

Plastové priechody vás ochráni

Moderná konštrukcia zdvižne splní nielen dizajnové požiadavky, ale zabezpečí súčasne tiež výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Tieto vchody bráni prieniku chladu, vlhka, prachu i vetra do interiéru najmä vďaka novej konštrukcii a kombináciu viacerých faktorov.

Nízky prah má dvojaký prerušenia tepelného mostu, tým praktickyobmedzuje únik tepla tam, kde majú modely zvyčajne svoje najslabšie miesto. Dve komory prahu sú vyplnené polystyrénom. Špeciálne tepelnoizolačné výplne sú tiež v zárubniach, vystužených hliníkovou výstuhou a rovnako s prerušeným tepelným mostom.

architektura

Veľké presklené plochy môžu byť hrozbou pre tepelné úniky, ale niektoré modely sa dodávajú s kvalitným izolačným zasklením, ktoré dokonale ochráni Váš domov. Veľké priehľadné plochy dodajú interiéru dostatok svetla a umocní pocit otvoreného priestoru. Tomu pomáhajú aj úzke rámy, ktoré pôsobia vzdušne a zbytočne nezužujú priehľadný priestor. Vyrobiť sa dajú vo farebnej škále obdobnej ponuke plastových okien, nič teda nebráni dokonalému zladeniu s ostatnými stavebnými prvkami.