Plesová sezóna je tu!

Každý rok presne v tomto období je ich plno ako maku. Hovoríme o plesoch a o plesovej sezóne, ktorá sa každý rok začína a usporadúva presne v období okolo mesiaca Január – Február.
Možno ste už niekedy n nejakom plese aj boli a možno nie. Ak áno určite sa po tejto skúseností každý rok radi rozhodnete znova navštíviť nejaký ples a príjemne sa na ňom zabaviť. Plesová sezóna začína niekedy v januári a končí niekedy vo februári. Väčšinou je to medzi obdobím po Vianociach a trvá až to času kedy nezačne veľkonočný pôst. Pretože v tomto období by ste sa nemali veľmi zabávať preto je plesová sezóna ešte pred začatím pôstu.velkolepý ples.jpg
Niektorí sa na plesovú sezónu pripravujú naozaj dlhší čas. Už niekoľko mesiacov pred plesom si na internete alebo v nejakom obchode obkukávajú šaty sukne alebo obleky. Chcú si nájsť ten najlepší kúsok, s ktorým na plese zažiaria. Veď pre mnohých je to udalosť roka. Keďže niekedy nemajú inú príležitosť poriadne sa zabaviť a ísť do spoločnosti. Preto už vopred zháňajú ten najlepší outfit pre slávnostný večer.
Asi najznámejší ples u nás je Ples v opere. Je to ples, na ktorom sa zúčastňujú väčšinou prominenti. Na ples prídu so svojimi partnermi a je to udalosť, o ktorej sa ešte dlho hovorí. Nasledujúce dni po plese sú stránky bulvárnych časopisov preplnené článkami o tomto prominentnom plese a taktiež najobľúbenejšou rubrikou je to, ako boli známe hviezdy na plese oblečené.přípravy na ples.jpg
Avšak na ples samozrejme nechodia iba prominentné páry. Už skoro v každom väčšom meste sa usporadúva ples. Ak nie v meste tak rôzne komunity ľudí ako napríklad hasiči si taktiež spravia svoj vlastný hasičský ples.
Ples je skvelou príležitosťou ako sa zabaviť so svojimi priateľmi a rodinou. Na každom plese vám bude do tanca hrať zaručene dobrá hudba a ako to už býva neodmysliteľnou súčasťou skoro každého plesu je buď kultúrny program s rôznymi vystúpeniami alebo obľúbená tombola.