Parazity v kožuchu

Asi každý majiteľ psíka alebo mačičky sa s tým už stretol – v srsti svojho domáceho maznáčika natrafil na neželaných hostí. Áno, hovoríme o parazitoch. Tie vedia znepríjemniť život nie len našim zvieratám, ale aj nám. Psy alebo mačky, ktoré chováme v byte, sa väčšinou tak či tak pohybujú vo vonkajšom prostredí. Tam môžu nachytať rôzne neželané tvory, medzi ktorými sú najznámejšie blchy a kliešte. Proti nim sa ale dá efektívne bojovať. Ako na to? V tomto článku si predstavíme niekoľko typov prostriedkov, ktoré nás aj našich miláčikov dokážu ochrániť pred týmito neželanými tvormi.

kočka se psem.jpg

Jednou z možností sú pipety. Aplikujú sa jednoducho a nestoja ani tak veľa peňazí. Naše zvieratko uchránia pred neželanými návštevníkmi v kožuchu a nás od zbytočných problémov, keďže tieto parazity môžu prenášať aj rôzne ochorenia, ktoré by mohli ohroziť naše zvieratko.
Ďalšou skvelou možnosťou sú aj obojky, ktoré taktiež rovnako ako aj pipety pôsobia proti blchám a kliešťom. Nevýhodou je, že tieto obojky nesmú ísť do vody, inak sa poškodia, pretože obsahujú špeciálny prášok, ktorý tieto parazity odpudzuje. Čo sa týka po finančnej stránke, je možno trochu drahší ako už skôr spomínané pipety, ale spĺňa svoju funkciu. Takéto obojky sa vyrábajú nie len pre psy, ale aj pre mačičky.

podvražťák.jpg

Takisto existujú aj špeciálne tablety, ktoré jednoducho podáme svojmu domácemu miláčikovi a takýmto spôsobom ho ochránime pred nechcenými a nepríjemnými parazitmi.
Ak už sa ale stane, že si naše zvieratko domov prinesie nezvaných hostí, tak napríklad kliešťov sa môžeme zbaviť špeciálnym nástrojom na vyberanie kliešťov, ktoré si môžeme zakúpiť v každom dobrom špecializovanom obchode či u nášho veterinára. Čo sa týka bĺch, tých sa môžeme zbaviť špeciálnymi šampónmi, ktoré keď použijeme viackrát, úspešne sa ich zbavíme. Avšak, v tomto prípade treba myslieť aj na to, že blchy sa môžu ukryť všade, kde si naše zvieratko rado pospí (posteľ, pelech, či gauč).