Kvety – spôsob výzdoby, ktorý váš byt spojí s prírodou

V živote niekoľko krát prídeme do situácie, že musíme zariadiť miestnosť – vybavíme ju nábytkom, nutnosťami, ktoré sa nám zdajú potrebné, ale často zabudneme na detaily, ktoré robia priestor útulným a menia energiu celého priestoru.
Možno ste si kúpili drahý kožený gauč, alebo je váš nábytok navrhnutý svetoznámym dizajnérom, no vo vašom byte stále niečo chýba. Možno aj skromnejšie zariadené domácnosti ocenia tento jeden detail, ktorý prinesie (niekedy doslova) nový závan do dôverne známych priestorov.dekorace.jpg
Ten detail, kozmetická drobnosť, o ktorej hovoríme, sú rastliny – život v inej forme, ktorý prinesie do vášho bytu novú energiu.
Ak nemáte dostatok záhradníckych zručností, tak si zariaďte kaktusy a sukulenty. Sú to rastliny, ktoré sú relatívne odolné, nevadí ak ich pár dní zabudnete poliať. Pokiaľ sa o nich ale budete starať aspoň trochu poctivo, tak vás niektoré druhy ocenia tým, že vám pre radosť rozkvitnú.
Ak ste zručnejší záhradník, tak si môžete svoje rastlinky vypestovať od semiačka – ušetríte tak na kupovaných už vypestovaných kvetoch a môžete si do zakúpeného substrátu nasadiť rastlín, koľko len budete chcieť. Navyše okrem toho, že takéto kvety vám krásne vyzdobia váš domov, tak je záhradníčenie terapeutická činnosť, ktorá vám pomôže sa zbaviť stresu.interiér.jpg
Pokiaľ na to máte priestor, tak si môžete pestovať aj jedlo – na vašom balkóne, prípadne v kuchyni na okennom parapete. Ak si vypestujete svoje vlastné oregano, či bazalku, tak neraz ušetríte na kupovanom korení. A navyše všetka tá zeleň bude oživovať váš byt.
Síce len stopové množstvo, ale stále je to vzácny kyslík, ktorý môžu produkovať aj vaše domáce rastlinky. Aj keď nevytvoria toľko vzácneho kyslíku, ako vytvoria dažďové pralesy, aj rastliny vo vašom byte vám pomôžu prečistiť vzduch a doslova priniesť novú vôňu do vášho nového aj starého bývania.