Ako si poradiť so zimou alebo výber vhodného oblečenia a obuvi

Ako by mal vyzerať zimný outfit? Predovšetkým by mal spĺňať svoju prioritnú funkciu- poskytovať teplo, ale samozrejme dá sa pritom myslieť aj na štýl.
A je to tu, už sa pomaly končí aj jeseň a posledné náznaky relatívne teplých dní. Musíme sa pripraviť na pravidelne nižšie teploty, ktoré môžu siahať až do mínusových hodnôt. Nielen z hľadiska pohodlia, ale takisto zdravia je potrebné udržovať sa v teple, no samozrejme nemôžeme celé zimné mesiace presedieť doma pri krbe. Riešením je preto vyskladať si vhodné zimné oblečenie.

Žena, modelka, zimné pozadie

So zimnou sezónou si ako neodmysliteľný prvok spájame teplú bundu. Aj v tomto smere máme na výber rôzne štýly, prevedenia a farby a teda možnosť bundu dokonale skombinovať s ostatným zimným overalom. Z hľadiska elegancie však netreba zabúdať ani na kabát. Teplo do mrazivých dní určite prinesú aj svetre či jemné kardigány, funkčným doplnkom je takisto teplá čiapka.
Ak sa konkrétnejšie zameriame na súčasť zimného odevu, akým sú spomenuté svetre, tak možno vás prekvapí, že z hľadiska tepelnej izolácie sa odporúča nosiť voľnejší štýl, respektíve nie priliehavý, ktorý aj napriek zdaniu teplo neizoluje.

  • Okrem svetrov sú variantom aj mikiny, no v prípade mrazivých dní je vhodné, ak disponujú jednou až dvoma vrstvami.

Žena stojí na snehu, zasnežené prostredie
Zabudnúť samozrejme nemôžeme na nohy a ich udržanie v komfortnom teple, nakoľko ako sa vraví, „od nôh sa najviac prestída“. Teplo, komfort, ale aj štýl vám zaručia dámske snehule, ktoré sú vlastne synonymom najefektívnejšej zimnej obuvi. Následne váš život nebudú znepríjemňovať ani vyššie vrstvy snehu či krutý mráz. Nosenie tejto obuvi tak spĺňa obidva požadované body- sucho a teplo, respektíve odolnosť proti premoknutiu a vlezlej zime.

  • Aj pri výbere topánok ale platí, že je lepšia istá rezerva, čiže vyvarovať sa tesnosti. Tesné topánky bránia zdravému krvnému obehu a treba rátať s tým, že počas sezóny budete nosiť hrubé ponožky.