5 zaujímavých miest v Nórsku

Nórsko, rovnako ako celá Škandinávia, je fascinujúcim miestom na Zemi. Prírodné krásy tejto krajiny sú úchvatné. Rovnako aj z kultúrneho hľadiska je Nórsko veľmi zaujímavé. Špecifický ráz obyvateľstva v kombinácii s nespútanosťou prírody, ktorá na sever kraľuje, vytvorili neopakovateľnú atmosféru Nórska. Ak sa chystáte na návštevu tejto nádhernej krajiny, určite nesmiete na svojich potulkách
vynechať 5 zaujímavých miest, ktoré vám v tomto článku chceme predstaviť. Ak vás výlet na chladný sever neláka, možno práve tento článok vytvorí iskru, ktorá bude poháňať vašu novú túžbu navštíviť toto čarovné miesto. Tu je náš zoznam 5 zaujímavých miest Nórska:

vlajka

1.       Bergen – Je mestom plným drevených domov, ktoré vyzerajú akoby boli z rozprávky. Nájdete tu okolo 60 historických budov, ktoré sa nachádzajú na zozname svetového dedičstva UNESCO. Typickými lokálnymi delikatesami sú ryby a rôzne plody mora. Všetky tieto veci robia z Bergenu nezabudnuteľné miesto.

záře

2.       Tromsø– Mesto s unikátnou medzinárodnou atmosférou. Mnoho krát je označované ako „capital of the Arctics“. Návštevníci tu môžu vidieť množstvo zaujímavých vecí vrátane centra Polaria, polárneho múzea a lokálnej pálenice založenej v roku 1877. Samozrejmosťou býva pozorovanie veľrýb, polnočného slnka a polárnej žiary.

3.       Geirangerfjord– Vodopády s názvom Sedem sestier padajú zo strmého pohoria dole, do čistej, modrej vody 15 km dlhého Geirangerfjordu. Skvelé miesto na trochu pokoja a ticha. Fjord je na zozname UNESCO a celoročne sa v jeho blízkosti dejú rôzne udalosti.

4.       Oslo – Metropola uprostred prírody. Oslo bolo nominované za zelenú metropolu Európy na rok 2019. Mesto sa vyznačuje priateľskou atmosférou kombinovanou so zaujímavou architektúrou a prekrásnou krajinou, ktorá ho obkolesuje.

město

5.       Trondheim – Živé mesto plné pestrofarebných drevených budov. V Trondheime nájdete množstvo cool kaviarní a reštaurácií. Pre fanúšikov hudby je jasnou zastávkou múzeum Rockheim a Ringve. Vskutku unikátne miesto na Zemi.