Steny zo skla sa dajú využiť aj v domácnostiach

Na to, že sklo je čoraz viac obľúbené aj v domácnostiach, si už pomaly zvykáme. Už nie je len v polohe úložnej plochy stola alebo poličiek či na dverných krídlach, moderná doba priniesla oveľa väčší záber využitia skla pri vybavovaní našich domácností. Využívame ho predovšetkým kvôli jeho vlastnostiam ako je priehľadnosť, teda neuberá z denného svetla, praktickosť, funkčnosť a tiež takmer žiadna údržba. Stačí pravidelné umývanie a leštenie.

bathroom-389262_640

Použitie skla bolo doposiaľ viazané na osadenie do rámu, ktorý celý prvok sceľoval a tvoril akýsi jeho oporný bod. Rámy boli drevené, neskôr oceľové a hliníkové či plastové, no súčasný trend hovorí jasnou rečou: sklo pôsobí sklenena zastena najelegantnejšie bez rámu, teda spájaním bez pomocnej rámovej konštrukcie. Vo veľkom sú takéto steny osadzované nvo výkladoch obchodných centier, v kancelárskych priestoroch či administratívnych budovách. Medzi priestory v domácnostiach, kde sa takéto steny využívajú, patria sprchovacie kúty. Bezrámové a tiež aj walk-in, čo znamená, že nemajú dvere a ich dizajn je jednoduchý.

kúpeľňa, sklo, dvere

Murovanie sprchovacieho kúta zložitými technologickými procesmi a osadzovanie dverí je minulosť, v súčasnej dobe sa sprchovacie kúty vyznačujú čistými líniami a jednoduchým dizajnom, čo znamená, že zasklenie je bezrámové a dvere absentujú. Tento variant sa stáva čoraz viac obľúbený, vďaka elegancii a možnosti využitia v každom štýle interiéru. Sklo tiež nemusíte použiť iba v priehľadnom type, ale ponuka je tiež veľmi široká. Farebné, matované, pieskované s možnosťou vytvorenia rôznych obrazcov či vašich vlastných grafických návrhov, grafosklo alebo ultra číre či jednoduché číre, z toho všetkého si môžete vybrať toho svojho favorita a pomocou neho svoj nemoderný kút na sprchovanie zmeníte na originálne a elegantné miesto, kde sa vám bude hygiena vykonávať veľmi príjemne.