Skvelé zábradlie na váš balkón

Balkón a lodžia predstavujú miesto odpočinku a relaxácie. Avšak, aby boli bezpečné, musia mať vhodné balkónové zábradlie. Ak je váš balkón alebo zábradlie v zlom stave, asi sste zanedbali údržbu a nekvalitne ste sa o svoj balkón alebo lodžiu starali. Potom sa nemôžete čudovať, že vás balkón nie je dostatočne pevný a bezpečný. Napraviť chyby a dosahy dlhodobo nevykonávanej údržby a starostlivosti o váš balkón je možné iba obnovou balkónov. Rozsah nedostatkov môže určiť odborník po uskutočnení obhliadky, ale o obnove balkónov rozhodujú vlastníci bytového domu. Obnova balkónov slúži aj ako prevencia pred rozširovaním porúch a čím skore sa začne, tým je to aj lacnejšie.

stairs-593828_640-1

Najvhodnejšie je obnoviť balkóny pred zateplením panelákového domu. Počas užívania bytu je potrebné pravidelne kontrolovať aj konštrukcie balkónov. Ak majú cez dvadsať rokov, určite zavolajte statika. Vystavené sú vplyvom okolitého prostredia a rozhodne si vyžadujú údržbu. Hlavne kontrolujte povrch, dlažbu, ale napríklad aj oplechovanie, aby sa voda nedostala pod dlažbu. Overujte aj stav zábradlia. Môžete si všimnúť koróziu v mieste ukotvenia zábradlia. Zodpovednosť za údržbu a bezpečné užívanie má vlastník, alebo aj správca bytového domu. Každý vlastní musí umožniť vykonanie udržiavacích prác a opráv. Je to napísané v Občianskom zákonníku. Vlastník môže zanedbať poriadnu údržbu stavby, balkónov alebo súčastí stavebnej konštrukcie domu a stavebný úrad potom mu môže nariadiť vykonanie udržiavacích prác z titulu verejného záujmu na dobrom stavebno-technickom stave. Ak niekto tieto práce nevykoná, porušuje stavebný zákon.

balcony-4539184_640

Čiže najprv si skontrolujte svoj stav balkónu a potom riešte zábradlie. Zábradlie by malo byť bezpečné a vyhotovené z kvalitného materiálu, čím je určite nerezové zábradlie. Je navyše elegantné a veľmi pekne ladí s ostatnými časťami panelákového domu. Avšak pri výbere zábradlia na váš balkón niekedy nemáte na výber, pretože všetky balkóny majú také isté zábradlie na balkón cena https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ ako vy a nemôžete si ho len tak jednoducho zmeniť podľa vašich predstáv a požiadaviek.