Hobby pre našu dušu


Chceli by ste sa venovať niečomu, čo vás urobí zaručene šťastnými, ale neviete čo by to malo byť? Nechce sa vám utrácať veľké peniaze a radšej by ste si našli záľubu v niečom, čo veľa nestojí, ale aj napriek tomu vám vyčaruje na perách miliónový úsmev? Verte, že sa to dá, pri záľubách a najrôznejších koníčkoch, ktoré môžete vykonávať sa dá vyberať z množstva drahších, ale aj lacnejších, ba dokonca aj takých čo nestoja ani cent.
Pamätajte, že robiť niečo zmysluplné a nezostať pri tom na nule je skutočne možné. V prvom rade si však musíte spraviť aspoň okruhovo jasno v tom, čo je vašou cieľovou skupinou. Máte radi rastliny a prírodu? Alebo radšej zvieratá či umenie? pes v dece.jpg

  • Umenie – ide o typ hobby, ktorý vás síce nedostane na nulu, ale niečo si zaň zaplatíte. Venovať umeniu sa môžete aj skoro so žiadnymi výdavkami, ale môžete si zaň aj pekne priplatiť. Ak vás napríklad umenie osloví až natoľko, že sa rozhodnete prispievať umelcov nemalou sumičkou za ich diela, radšej sa pripravte na hlboké vrecká. Ak však nechcete míňať príliš veľa peňazí, môžete začať navštevovať múzeá a umelecké galérie. Toto kultúrne obohatenie vás určite nezrujnuje.

malířství.jpg

  • Domáce zvieratko – to tiež niečo málo stojí, treba ho totižto kŕmiť, navštevovať s ním zverolekára a starať sa oň. Pokiaľ chcete, môžete pomôcť útulkom a spraviť dobrú vec a zaobstarať si psíka či mačičku odtiaľ. Ak premýšľate skôr nad čistokrvným zvieratkom, pripravte si pár stovák navyše. Pamätajte však, že takéto domáce zvieratko potrebuje predovšetkým vašu lásku.
  • Záhradkárčenie – výborný typ hobby, pre život aj v našich končinách. Nemusíte byť botanik alebo mať priamo vlastné pole, aby ste si dokázali niečo vypestovať. Môžete to robiť aj doma, vo vaše záhradke. Rozhodnite sa len či chcete pestovať plody, alebo rastliny v podobe kvetov. Rastlinky si môžete pestovať dokonca aj vo vlastnej izbe a skutočne vás nebudú stáť veľa.