Digitálne fotky verzus tie skutočné

Určite aj vy máte aspoň niekoľko snímok uložených vo svojom mobile, fotoaparáte či v počítači. Skrátka digitálne fotky, ktoré zachytávajú snímky z nejakých okamžikov. Snímky, ktoré zachytávajú vás, vašich blízkych ľudí, priateľov alebo nejaké krásne či výnimočné prostredie, mestské pamiatky alebo prírodu.

Modelka, fotenie v prírode

Hlavne v dnešnej dobe je to niečo samozrejmé, zachytiť do mobilu zaujímavé, či len také bežné okamžiky, proste spraviť fotku vo vysokom rozlíšení, kedykoľvek na to máme chuť. Stačí z vrecka vytiahnuť smartphone. Pomaly sú teda preč doby, kedy sme si so sebou zobrali analógový fotoaparát s filmom, a aj to iba vo výnimočných momentoch a fotili sme teda iba niekoľko sezónnych fotiek ročne, ktoré sme si následne nechali z filmu vyvolať vo fotoštúdiu v našom či najbližšom meste.

Ako vieme, dnes to funguje trochu inak. Miesto analógových fotoaparátov máme vždy a všade so sebou po ruke štíhly smartphone, väčšinou disponujúci kamerami s dostatočne kvalitnými parametrami. Nie je problém behom minúty nasnímať niekoľko záberov a vybrať z nich potom tie najlepšie, ktoré si necháme uložené v pamäti mobilu či na SD karte. Aby sme však pamäť ušetrili, ľahko ich cez USB kábel presunieme do počítača, prípadne ich presunieme aj na cloud a samozrejme na sociálne siete.

Napriek týmto vymoženostiam ale nevravíme o skutočnej fotke! Len o digitálnych súboroch, ktoré sa mimochodom dajú nedopatrením ľahko zmazať a navždy zmiznú. Alebo sa začnú strácať vo veľkom množstve iných, menej cenných obrázkových súborov.

Vyvolané fotky

Skutočnú fotku môžete chytiť do ruky. Môžete ju odložiť do reálneho fotoalbumu na večné časy alebo ju niekomu darovať, či si z nej nechať vyrobiť obraz. Je to niečo skutočné a hmotné, nie digitálne. Skutočná fotografia má podľa môjho názoru silnejšiu sentimentálnu hodnotu. Vyvolanie fotiek online vám pomôže s vytlačením vašich digitálnych súborov a spraví z nich krásne fotografie, spomienky vyvolané na večné časy.