Chlapčenská móda

Výber oblečenia pre deti môže byť oveľa viac komplikovanejší, než sa na prvý pohľad zdá. Kým pri mladých slečnách sa zameriavame skôr na dievčenské cukríkové a ružové farby rôznych šiat, sukničiek, pri mladých chlapcoch už je tento výber o niečo zložitejší. Malý mládenci sa totiž to veľmi radi hrajú vonku, kde behajú a šantia, počas čoho sa často zašpinia. Okrem toho obľubujú všetko skúmať a chytať alebo sa občas prihodí, že sa netrafia s jedlom v škole počas obeda do úst či na výtvarnej vytvoria umelecké dielo vrátane papiera aj na svojom oblečení.

chlapčenská móda

Preto by ste mali pri výbere oblečenia, nie len pre chlapcov, ale všeobecne pre malé ratolesti myslieť skôr aj na jeho praktickú využiteľnosť. Samozrejme, že chcete, aby vaše dieťa bolo pekne a štýlovo oblečené, avšak drahé kúsky môžete prenechať skôr na oslavu alebo dôležitejšiu udalosť. Na každodenné nosenie do škôlky a školy postačia jednoduché a pohodlné kúsky, ako sú napríklad chlapčenské mikiny.

dievčenská móda

Chlapčenské mikiny mladým nezbedníkom zabezpečia pohodlie a zároveň aj možnosť ohriatia, ak by sa zo školy vybrali na prechádzku či cez veľkú prestávku sa hrali na školskom dvore. Takéto mikiny sa dajú zohnať v rôznych strihoch, takže keď váš mladík protestuje nosiť mikinu cez hlavu, vyriešiť to môžete alternatívou so zipsom. Našťastie dnes trh ponúka množstvo krásnych farieb a rôznych potlačí s obľúbenými detskými superhrdinami a rozprávkovými postavičkami, ktoré určite upútajú detské oči. Mnoho detí má s obliekaním často problém a táto aktivita im nie je dvakrát najpríjemnejšia. Rodičom môže dať teda obliecť svoje dieťa niekedy pekne zabrať. Ak však vášmu dieťaťu doprajete možnosť výberu oblečenia so svojou najobľúbenejšou farbou či rozprávkovým hrdinom, môže sa pre neho utrpenie z obliekania zmeniť na radosť. Navyše sa potom môže v škole kamarátom pochváliť akú štýlovú mikinu či tričko má.