Starostlivosť o koženú peňaženku

Každá štýlová žena by mala vlastniť aspoň jednu koženú kabelku alebo peňaženku. Kúpa koženej peňaženky dámskej alebo kabelky je síce vysoká investícia, ale pri správnej starostlivosti o ňu Vám vydrží naozaj dlhú dobu.
Prečo kožená peňaženka?
Pravá koža je veľmi kvalitný materiál, ktorý pri správnej starostlivosti vydrží, čo sa o koženkových a iných materiáloch povedať nedá. Koženkový materiál je imitáciou kože, ktorý síce vyzerá pekne v predajni, ale po týždni používania sa Vám začína povrch peňaženky odierať a otrhávať. Takáto potrhaná peňaženka potom nevyzerá vôbec dobre. Jediné čo môžete urobiť je nechať povrch opraviť za ďalšie peniaze, nechať ju doma na prach alebo ju rovno hodiť do popolnice.
Kožená peňaženka vyzerá vždy elegantne, pretože sa jej povrch neodiera a navyše sa v prípade akejkoľvek závady môžete obrátiť na predajcu.

HTB1ZMz2X1H2gK0jSZFEq6AqMpXa0.jpg_q50

Potrebná starostlivosť
Aby peňaženka dlho vydržala, je potrebné sa o ňu pravidelne starať. Dôležité je začať hneď od kúpenia, ideálne než ju začnete používať. Jej povrch naimpregnujte prípravkom na impregnáciu kože. Kúpiť ho môžete priamo u predajcu koženýchvýrobkov, prípadne vyhľadať na internetových stránkach.
Keď si kúpite nový impregnačný sprej, uistite sa, že ho Vaša peňaženka dobre znáša. Preto prvýkrát aplikujte sprej na takú stranu, ktorú nevidíte hneď. Keby sa tento sprej nezniesol s povrchom, vyskúšajte iný. Väčšinou sú ale impregnačné spreje natoľko kvalitné, že sa nemusíte zničenia obávať.

Samthrow_Wallet1
Po prvej aplikácii spreja vydržte chvíľu, než zaschne. Ak je povrch peňaženky v poriadku, aplikujte sprej na celý povrch. Impregnáciu nezanedbávajte, pretože impregnovaný povrch chráni peňaženku pred vonkajšími vplyvmi. Nezabudnite, že aj my sa chránime podľa počasia. Impregnácia zaistí, že sa povrch peňaženky akoby „uzavrie“ a je odolný voči vlhkosti, mastnote a iným nečistotám.