Dlhá erekcia u mladistvých

Erekcia je pre muža potvrdením jeho vlastnej mužnosti a chlapskej sily. Dáva mu istotu a pocit sebavedomia. Pre partnerku ide tiež o veľmi dôležitý aspekt. Pevne vztýčený penis dokazuje, že je pre neho žena žiaduca a má v úmysle mať s ňou sex. Funkčná erekcia hrá v živote veľmi dôležitú úlohu. Je to jedna z vecí, o ktoré sa muž môže oprieť v ťažkých životných situáciách.

Erekcia sa ale netýka len zrelých chlapov. Dá sa povedať, že sprevádza všetkých mužov od narodenia až do smrti. Ide o tému u starších mužov aj u malých chlapcov. Čo znamená, keď sa povie dlhá erekcia Forcex? Tento pojem je veľmi relatívny a subjektívny. Kde je hranica medzi normálnou frekvenciou erekcie a príliš častou? Na to sa snažím odpovedať v tomto článku. Erekcia je najčastejšie signálom sexuálnej túžby. Krv sa nahrnie do toporivých telies.

penis masaz

Penis je väčší, tvrdý a schopný preniknúť do vagíny ženy. Pre rodičov malých chlapcov je výskyt erekcie najprv prekvapivý. Faktom je, že k erekcii dochádza veľmi skoro. K erekcii u malých chlapcov môže dôjsť napríklad počas kúpeľa alebo pri prebaľovaní. Nejde o nič neobvyklé. Ide o signál sexuálneho dospievania a ceste k pohlavnej zrelosti. K prvej erekcii dochádza u chlapcov dokonca už v maternici matky. O tom vypovedajú aj niektoré lekárske záznamy z ultrazvuku. Mamičky tak v brušku nemusí tlačiť vždy len nožička. Erekcia je úplne bežná medzi novorodencami a batoľatami. Okrem stoporenia je možné pozorovať zväčšený penis tiež niekoľko dní po narodení. Ide o dôsledok hormónov a následky traumy tesne po pôrode. Stav prejde po niekoľkých dňoch späť do normálu. Malé deti sú zvedavé. Chcú skúmať seba aj svoje telo. Erekcia patrí do tohto procesu sebapoznania. Môžu sa v tejto situácii cítiť neisto a pre rodičov je dôležité zvládnuť túto situáciu taktne a s prehľadom.

FB_IMG_1564168320335

Pokiaľ erekcia trvá dlhšie, môže sa malý chlapec cítiť neisto a mimo svojej komfortnej zóny. Teda prichádza na rad plač a sťažnosti. V tomto prípade je len na rodičoch, aby zaistili pocit bezpečia a neuvádzali dieťa zbytočne do rozpakov. Pokiaľ erekcia trvá dlhšie ako niekoľko hodín a v prípade týchto symptómov, ako je vyrážka alebo vyblednutá koža. V tomto prípade by mala nasledovať neodkladná návšteva pediatra. Doktor bude schopný určiť presný stav a odporučiť postup liečby. Dlhá a bolestivá erekcia, ktorá nemá spojitosť so sexuálnym vzrušením, sa nazýva priapizmus. Vyskytuje sa u dospelých mužov a chlapcov vo veku 5 – 10 rokov. Býva spojená s ochoreniami, ako leukémia, kosáčikovité ochorenie alebo aj s úrazmi. Ide o bolestivý stav vyžadujúci zásah urológa. V opačnom prípade hrozí nezvratné poškodenie penisu. Puberta predstavuje búrlivý sexuálny rozvoj obidvoch pohlaví. Hormóny sa búria a telo prechádza výraznými zmenami. Organizmus sa pripravuje na obdobie sexuálnej dospelosti. V tomto období má chlapec obrovskú chuť na sex a veľmi častú erekciu.