Bojové prostriedky

Kruhy pod očami
Bojové prostriedky:Krémový korektor (korekčný štetec Pinceaux Teint Beige, Avene Couvrance), tekutý podklad – nie vždy ho treba (Dual Balancing Foundation, Shiseido), kompaktný púder (Phyto – Poudre Compacte, Sisley).
Príčiny:Preflámované noci si zákonite vyberú svoju daň v podobe unavených očí a tmavých kruhov pod nimi. Niekedy ste v tom však nevinne a príčinou sú vaše genetické predispozície.čištění pleti.jpg
Akcia:Aby ste nevyzerali ako medvedík panda, pracujte so skutočne tenkými vrstvami. Ak sú kruhy výnimočne tmavé, prekryte korektor ešte tekutým mejkapom a naneste ho v jemnej vrstve vlhkou špongiou. V opačnom prípade iba vklepte korektor na tmavé miesta a prstami uhlaďte prípadné nerovnosti. Postupujte smerom od vnútorného kútika oka až po jeho strednú líniu, je zbytočné dávať si mejkap až po vonkajší kútik, väčšina žien to nepotrebuje. Nakoniec naneste veľmi malé množstvo púdru, vo vyššom veku by som ho neodporúčala používať vôbec.
Vyrážky
Bojové prostriedky:Vatové tyčinky, Visine (alebo iné kvapky na „červené oči“), tuhý korektor (Stick Concealer, Pupa), kompaktný púder (Poudre Compacte Diorskin, Dior).
Príčiny:Ak je adolescentné obdobie dávno za vami, pravdepodobnou príčinou budú hormonálne zmeny, stres, nedokonale vyčistená pleť či nesprávna životospráva.
Akcia:Namočte vatovú tyčinku do Visinu a dajte ju na polhodinu do chladničky. Potom ju asi na minútu priložte na postihnuté miesto, aby sa zredukovala červeň a podráždenie. Malým plochým štetcom naneste tenkú vrstvu korektora na povrch vyrážky a potom ho jemne rozotrite po bokoch. V prípade potreby pridajte ešte jednu vrstvu. Nakoniec vklepte sypký púder, aby korektor zostal zafixovaný.lidské oko.jpg
Jazvičky po akné
Bojové prostriedky:Silne krycí korektor, ktorý je o odtieň svetlejší ako vaša pleť, ak sú jazvičky na nej iba mierne, alebo v rovnakom tóne, ak sú trocha vystúpené (Camouflage, Artdeco), transparentný púder (Prisme Libre, Givenchy).
Príčiny:Puberta býva náročná aj pre nie práve najideálnejší vzhľad pleti. Ak malo vaše akné naozaj ťažký priebeh, môže vám naň aj v dospelosti zostať pamiatka v podobe jazvičiek.
 
Akcia:Použite špicatý štetec, aby sa vám podarilo naniesť korektor iba na jazvičku a nie na okolie, alebo, ak je jazvička vyvýšená, vklepte na ňu korektor jemne prstami. Nechajte ho chvíľu usadiť a nakoniec miesto zafixujte vrstvou púdru.